• Кисела Вода меѓу најуспешните

  Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски и градоначалникот на општина Кисела Вода, Билјана Беличанец-Алексиќ,доделија нови 50 решенија за легализација на дивоградби.

 • Ново училиште во Драчево

  Отворени вратите на на новоизграденото училиште во населбата Драчево ООУ “Рајко Жинзифов, симбол на кинеско-македонското пријателство”

 • Отворена градинка во Црниче

  Градинката “Перуника” е првиот јавен објект кој за греење користи биомаса

 • Кисела Вода доби целосно нов Дом на културата

  Станува збор за целосно, темелно реконструиран објект изграден во 1959 година, руиниран и надвор од употреба од 1990 година.

 

 

FacebookTwitterLinkedin

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Одбележан патрониот празник на ОУ Кузман Јосифовски – Питу во општина Кисела Вода https://t.co/e1DLXKdMHl
O_KiselaVoda Учениците од ООУ Кирил Пејчиновиќ се сретнаа со фудбалерите на ФК Вардар https://t.co/ghLQeiGHms
O_KiselaVoda Учениците од ООУ Кирил Пејчиновиќ се сретнаа со фудбалерите на ФК Вардар https://t.co/GXeA1FKWqI