Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Претседател на советот

На првата конститутивна седница во овој состав на Советот на Општина Кисела Вода, одржана на 03.11.2021 година, за претседател на Советот е избран Иван Живковски, кој доаѓа од редовите на ВМРО ДПМНЕ.

 

 

Иван Живковски е роден на 22 јануари 1987 година, во Скопје.

Средно училиште завршил  во ДСЕПУ „Васил Антевски - Дрен“ .

Дипломирал на Правниот факултет „Јустинијан Први“ во 2008 година.

Магистрирал  во 2012 година на тема „Правниот статус на Агенцијата за катастар на недвижности како државен орган“.

Во 2014 година положил правосуден испит а во 2015 година основал сопствена Адвокатска канцеларија.

Активно говори Англиски и Грчки јазик.

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости