• Кисела Вода меѓу најуспешните

  Претседателот на Владата на Република Македонија Никола Груевски и градоначалникот на општина Кисела Вода, Билјана Беличанец-Алексиќ,доделија нови 50 решенија за легализација на дивоградби.

 • Ново училиште во Драчево

  Отворени вратите на на новоизграденото училиште во населбата Драчево ООУ “Рајко Жинзифов, симбол на кинеско-македонското пријателство”

 • Отворена градинка во Црниче

  Градинката “Перуника” е првиот јавен објект кој за греење користи биомаса

 • Кисела Вода доби целосно нов Дом на културата

  Станува збор за целосно, темелно реконструиран објект изграден во 1959 година, руиниран и надвор од употреба од 1990 година.

 

 

Насловна

Неколку улици во Кисела Вода денес без струја

Општина Кисела Вода известува дека денес во временскиот период од 13:00 до 14:30 часот без напојување со електирчна енергија ќе останат корисниците од ул. Стојан Стојановски, додека пак во периодот од 09:00 до 11:30 часот без струја ќе останат корисниците од ул. Михаил Чаков ( кај станицата за Технички Преглед ), станицата за Технички Преглед и корисниците од Бул. Борис Трајковски, а во периодот од 08:30 до 14:00 часот без електрично напојување ќе останат и корисниците од ул. Лазар Димитров.

Како што информираат од ЕВН Македонија, причините за прекините ќе бидат поради технички зафати во електросистемот.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода целосно ја реконструира ул."Партизански пат" во с.Драчево https://t.co/4f9wOVsL3f
10hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Денот на сесловенските просветители Св. Кирил и Методиј се одбележа во основните училишта во општина Кисела Вода https://t.co/3qpbolK3u9
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Обновени фасадите на градинките во Драчево https://t.co/ORwAYvpe5S