• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

КУЛТУРНО ЛЕТО ТРИ КРУШИ 2017

       Во општина Кисела Вода и оваа година по дванаесетти пат, традиционално ќе се одржи манифестацијата - Културно лето Три Круши. Богатата програма, која ќе понуди звучни музички имиња и популарни музички групи, за која и оваа година се погрижија од локалната самоуправа, ќе се одржи на културно верскиот рекреативен центар во  с. Драчево на локација Три Круши, во периодот од 30.06.2017 год. (сабота) до 29.07.2017 год. (сабота).

Програма

30.06.2017 (петок) - Свечено отворање со целовечерен концерт на Зуица Лазова и Наум Петрески

01.07.2017 (сабота) - Целовечерен концерт на етно музички група ,,Чалгија саунд систем “

07.07.2017  (петок) - Целовечерен концерт на Миле Кузмановски

08.07.2017 (сабота) - Целовечерен концерт на музичката група,, Дипломатик бенд “

14.07.2017 (петок) - Целовечерен концерт на музичката група ,, Гезме “

15.07.2017(сабота) - Целовечерен концерт на музичката група ,, Силви Бенд “

22.07.2017 (сабота) - Целовечерен концерт  на Сара (Мејс) Костадиновска

28.07.2017 (петок) - Целовечерен концерт на КУД ,, Китка “

29.07.2017(сабота) - Свечено затворање со целовечерен концерт на Сузана Спасовска и музичката група ,, Академци “

 

Ги покануваме сите жители на општината и Градот Скопје да бидат дел од овие случувања.

За евентуалните промени во програмата и термините, граѓаните ќе бидат благовремено известени.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda По Бени Нон Стоп, вечерва на Три Круши Блага Петреска и Ѓоко Дончев https://t.co/HqdFdnfLlP
5hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Синоќа одличен концерт на Миле Кузмановски, вечерва Бени и Нон Стоп на "Три Круши 2018" https://t.co/tIQFOH6CPf
O_KiselaVoda Миле Кузмановски вечерва на "Три круши 2018" https://t.co/k1rH2axj1R