• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Раздвижено низ реконструираните улици ''474'' и ''Томе Арсовски'' во општина Кисела Вода

Фрекфентно и раздвижено е на улицата ''Томе Арсовски'' во општина Кисела Вода. Низ оваа улица во УЗ Бирарија секојдневно минуваат голем број на луѓе. Дел од нив одат во цркавата Св. Петка која се наоѓа во непосредна близина.

Реконструкцијата на оваа улица која општина Кисела Вода ја изведе пред три години беше реализација на барање на жителите од овој дел на градот, токму затоа локалната самоупрва инвестираше во нејзино поплочување со павер елементи во должина од околу 130 метри и широчина од речиси 5 метри. Долж улицата беше поставена и нова линија за улично осветлување со модерни канделабри.

Реконструирана беше и улицата ''474'' на која по гребењето на постоечкиот асфалт, нивелирањето на шахтите и сливниците беше поставен и нов асфалт. Потоа беа поставени и нови тротоари во должина од околу 80 метри.

Општина Кисела Вода и во иднина ќе продолжи интензивно да работи на подобрување на патната инфраструктура.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda По Бени Нон Стоп, вечерва на Три Круши Блага Петреска и Ѓоко Дончев https://t.co/HqdFdnfLlP
5hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Синоќа одличен концерт на Миле Кузмановски, вечерва Бени и Нон Стоп на "Три Круши 2018" https://t.co/tIQFOH6CPf
O_KiselaVoda Миле Кузмановски вечерва на "Три круши 2018" https://t.co/k1rH2axj1R