• Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  На првата конститутивна седница беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Ново училиште во Драчево

  Отворени вратите на на новоизграденото училиште во населбата Драчево ООУ “Рајко Жинзифов, симбол на кинеско-македонското пријателство”

 • Кисела Вода доби целосно нов Дом на културата

  Станува збор за целосно, темелно реконструиран објект изграден во 1959 година, руиниран и надвор од употреба од 1990 година.

 • Подобрени условите за дечињата во градинката “Сончоглед”

  Завршена е првата фаза од реновирањето на објектот на градинката “Сончоглед” во населбата Кисела Вода

 

 

Насловна

Одличен концерт на “Дипломатик бенд“ на “Три круши 2017“

Синоќа во рамки на културното лето „Три круши 2017“ одличен концерт одржа фолк групата “Дипломатик бенд“.

Повеќе од еден час многуте посетители имаа можност да уживаат во прекрасната изведба на неколку македонски евергрини, но и на многу македонски народни песни, кои беа по желба на публиката.

Културното лето “Три круши 2017“ кое е во организација на општина Кисела Вода продолжува и следниот викенд. Веќе во петок на истата локација концерт ќе одржи групата Гезме, а во сабота публиката ќе ја забавува “Силви бенд“.

 

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Утре ул. Христо Татарчев без струја https://t.co/Gus5bQy38k
O_KiselaVoda И жителите на Општина Кисела Вода можат да аплицираат за субвенции за печки на пелети https://t.co/DqxWRK6UE4
O_KiselaVoda Утре две улици во Кисела Вода без струја https://t.co/bISpPibz1Z