• Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Дечињата од ЈДГ „8 Март“ во посета на Општина Кисела Вода

  Градоначалникот Филип Темелковски денеска во својот кабинет ги прими дечињата од ЈДГ „8 Март“.

 • Подобрени условите за дечињата во градинката “Сончоглед”

  Завршена е првата фаза од реновирањето на објектот на градинката “Сончоглед” во населбата Кисела Вода

 

 

Насловна

Општина Кисела Вода санира неколку улици во Усје

Увид во градежните активности кои се одвиваат во Усје,  денес изврши градоначалникот на Општина Кисела Вода.

 

 

Улица “Борис Трајковски”, крак 20, ќе биде целосно поплочена со павер елементи.

Поплочени ќе бидат и трите пропратни краци на оваа улица во должина од 280 метри.

 

Екипите на градежната фирма која е на терен, треба да ги завршат своите активности во наредниот период,

по што улиците во населеното место Усје ќе добијат подобрен лик,а неговите жители подобри услови за живеење.

Општина Кисела Вода ќе продолжи со трендот на санација на улици кои се на нејзина територија.

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Започна големата акција за чистење на Кисела Вода https://t.co/EozntOi7Tv
O_KiselaVoda Овој викенд, шест спортски натпревари на клубовите од Општината https://t.co/eRqZnD4d56
O_KiselaVoda Утре ул. „Иван Козаров“ без струја https://t.co/CnTaSzio37