• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Во сабота концерт на Сара Мејс во Паркот на Бранителите во населба Драчево

Културното лето на Општина Кисела Вода “Три круши 2017” е во полн ек. Звучни музички имиња и популарни музички групи, и годинава ги забавуваат посетителите на 12-тото по ред издание на оваа манифестација. Утре вечер, сабота, во Паркот на бранителите во населбата Драчево, концерт ќе одржи македонската поп ѕвезда Сара Мејс.

Со утрешното случување, уште еднаш се потврдува заложбата на Општина Кисела Вода, како организатор, за презентирање и афирмирање на квалитет, естетика и следење на желбите на граѓаните, со чии сугестии беше креирана целокупната програма се прикажува пред публиката.

Досега, посетителите на Културното лето “Три круши 2017“, имаа можност да уживаат во одличниот настап на македонските фолк ѕвезди Наум Петрески и Зуица Лазова со чиј концерт се отвори оваа манифестација.

Културното лето со својот настап го збогатија членовите на етно составот “Чалгија Саунд Систем”, како и миленикот на публиката Миле Кузмановски.

Од летната сцена прозвучеа и “Дипломатик бенд“ , тамбурашкиот оркестар “Ѓезме“, како и популарното македонско дуо “Силви Бенд“, а до крајот на месецов кога и официјално завршува оваа традиционалана манифестација, ќе настапат и КУД Китка од Драчево, како и Сузана Спасовска со “Академци”.

Општина Кисела Вода ги поканува сите сите љубителите на музичката експресија на Сара Мејс, да бидат дел од утрешното случување во Паркот на бранителите. Концертот ќе започне во 20 часот и 30 минути.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Синоќа Блага Петреска и Ѓоко Дончев, вечерва Дани Димитровска на "Три круши 2018" https://t.co/IGEseyLYE3
8hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda По Бени Нон Стоп, вечерва на Три Круши Блага Петреска и Ѓоко Дончев https://t.co/HqdFdnfLlP
O_KiselaVoda Синоќа одличен концерт на Миле Кузмановски, вечерва Бени и Нон Стоп на "Три Круши 2018" https://t.co/tIQFOH6CPf