• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Акција за собирање на кабаст отпад во петок и сабота во општина Кисела Вода

Акција за собирање на кабаст отпад ќе се одвива во општина Кисела Вода во петок и сабота (28 и 29.07.2017година). Општина Кисела Вода, преку Секторот за Месна самоуправа и социјална заштита во соработка со ЈП Комунална хигиена Скопје при Град Скопје, ќе ги спроведе активностите по сите урбани и месни заедници на територија на општината.

 

Собирањето на кабастиот отпад најпрво, во петок, ќе ги опфати урбаните заедници Пржино, Црниче, Бирарија, Цветан Димов,11 Октомври-бараки, 11 Октомври-згради, Расадник и Кисела Вода.

Акцијата ќе биде спроведена во сабота во населба Драчево, село Драчево, Подстаница, Пинтија и Усје.

Општина Кисела Вода апелира до сите свои жители кабастиот отпад да го изложат во период од 07:00 до 09:30 часот на гореспоменатите датуми, пред своите домови, колективните згради на пошироките улици, на начин што кабастиот отпад  нема да го попречува движењето на пешаците и возилата, како и местото да биде пристапно за возилата на ЈПКХ-Скопје.

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda По Бени Нон Стоп, вечерва на Три Круши Блага Петреска и Ѓоко Дончев https://t.co/HqdFdnfLlP
5hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Синоќа одличен концерт на Миле Кузмановски, вечерва Бени и Нон Стоп на "Три Круши 2018" https://t.co/tIQFOH6CPf
O_KiselaVoda Миле Кузмановски вечерва на "Три круши 2018" https://t.co/k1rH2axj1R