• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Советот на општина Кисела Вода ја одржа 56 - пленарна седница

На 56 седница на Советот на општина Кисела Вода која се одржа денеска 15.09.2017 година, беа усвоени следните точки:

                                  Д Н Е В Е Н    Р Е Д

-Усвојување на Записник од 55 пленарна седница на Советот;

1.Иницијатива за изработка на Детален урбанистички план  Ј08;

2.Иницијатива за изработка на ЛУПД за КО Усје со површина од 6 хектари;

3.Предлог - одлука за измени и дополнување на одлуката за воспоставување на меѓуопштинска соработка помеѓу Општина Кисела Вода и Град Скопје за изработка на проектна докуменатција за ул. Христо Татарчев крак 11 (КП 4932 и други) и ул. Христо Татарчев крак 1 (КП 6849/1 И други) бр. 09-5847/12 од 31.08.2017 година;

4.Предлог - одлука во идната урбанистичко планска докуменатција заемјиштето  на КП 4601/1 КО Кисела Вода 1 не може да се пренамени во друга класа на намена поради усоглаување на намената на бесправно изградените објекти 

 

    

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Утре Драчево ќе биде без вода https://t.co/N2wIwdNVdJ
4hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Во Општина Кисела Вода се одржа ОТВОРЕНА ТРИБИНА со градоначалникот Филип Темелковски https://t.co/R2ukkZQBvR
9hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре, ликовен хепенинг, спортски активности и совети од полицијата во паркот Шопен https://t.co/tgBJMhUBLa
11hreplyretweetfavorite