• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Новиот градоначалник на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски ја презеде функцијата

Новиот градоначалник на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски, денеска ја презеде градоначалничката функција од досегашниот градоначалник Билјана Беличанец Алексиќ, која раководеше со овој дел на градот во изминатите четири години.

 

 

По доделувањето на уверението од страна на Општинската изборна комисија, тие остварија заедничка средба.

Во своето обраќање при подигнувањето на уверението, новоизбраниот градоначалник Темелковски, ги потенцираше своите приоритети кои, како што најави ќе бидат исклучиво во интерес на граѓаните.

-Ќе работиме во интерес на сите граѓани и се надевам дека ќе имаме консензус со сите членови на советот и заедно ќе покажеме како може да се развива Кисела Вода – истакна градоначалникот.

Во истовреме општинската изборна комисија им ги врачи решенијата и на новите советници на Советот на Општина Кисела Вода.

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Утре во Кисела Вода ќе се игра одлучувачки ракометен натпревар за место во плеј оф фазата https://t.co/z4W1DSB7ck
6hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија https://t.co/FluMSqXHjl
8hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda „Баделки“ без пораз во лигата, вчера со голема разлика ја победија екипата на ЖКК „Крива Паланка“ https://t.co/1e7QHmDxrI
11hreplyretweetfavorite