• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Советот на Oпштина Кисела Вода ја одржa Петтата пленарна седница

На петтата пленарна седница на Советот на Општина Кисела Вода која се одржа денес, 25 декември 2017 година (понеделник), беа усвоени следните точки:

 

 

-Усвојување на Записникот од 4-та пленарна седница

1.Предлог-Буџет на Општина Кисела Вода за 2018 година;

2.Предлог-Одлука за извршување на Буџетот  на Општина Кисела Вода за 2018 година;

3.Предлог-Одлука за доделување на еднократна парична помош на семејства со новороденчиња на подрачје на Општина Кисела Вода;

4.Предлог-Одлука за критериумите, постапката и начин за доделување на огревно дрво на семејства од социјално ранливи категории;

5.Предлог-Одлука за утврдување надоместок на членовите на Општинска изборна комисија –Кисела Вода и избирачките одбори на подрачјето на Општина Кисела Вода за извршената работа во подготовката и спроведувањето на локалните избори одржани во 2017 година;

6.Предлог-Одлука за утврдување на вредност на бодот за платите на државните службеници за 2018 година;

7.Предлог-Правилник за условите, начинот и постапката за доделување на материјална поддршка на спортски клубови, спортски здруженија, спортски институции кои извршуваат јавен интерес во спортот во Општина Кисела Вода и спортски манифестации кои се одржуваат на територијата на Општина Кисела Вода.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Синоќа Блага Петреска и Ѓоко Дончев, вечерва Дани Димитровска на "Три круши 2018" https://t.co/IGEseyLYE3
8hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda По Бени Нон Стоп, вечерва на Три Круши Блага Петреска и Ѓоко Дончев https://t.co/HqdFdnfLlP
O_KiselaVoda Синоќа одличен концерт на Миле Кузмановски, вечерва Бени и Нон Стоп на "Три Круши 2018" https://t.co/tIQFOH6CPf