• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Советот на Oпштина Кисела Вода ја одржа шестата пленарна седница

На шестата пленарна седница на Советот на Општина Кисела Вода која се одржа денес, 30 јануари 2018 година (вторник), беа усвоени следните точки:

- Усвојување на Записникот од 5-та пленарна седница

1. Предлог - Одлука  за именување на претставници од Општина Кисела  Вода во Управниот одбор на ЈДГ ,,8 Март,, на Општина Кисела Вода во Град Скопје;

2. Предлог - Одлука  за именување на претставник  од Установата во Управниот одбор на ЈДГ ,,8 Март,, на Општина Кисела Вода во Град Скопје;

3. Предлог - Одлука  за именување на претставници од Совет на родители во Управниот одбор на ЈДГ ,,8 Март,, на Општина Кисела Вода во Град Скопје;

4. Предлог - Одлука  за именување на претставник од Установата во Управниот одбор на ЈДГ ,,Весели Цветови,, на Општина Кисела Вода во Град Скопје;

5. Предлог - Одлука за изменување и дополнување на Одлуката за именување на претставници на Општина Кисела Вода во училишните одбори во основните училишта на подрачјето на Општина Кисела Вода;

6. Предлог - Одлука за утврдување на надоместокот на трошоците за избори на учесниците во изборната кампања за членови на Советот на  Општина Кисела Вода и градоначалникот на Општина Кисела Вода;

7. Предлог - Одлука за донација на огревно дрво на Хуманитарната организиација „Свети Спас“ Драчево

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Соломон Паси на средба со градоначалникот Филип Темелковски https://t.co/lV4EYgZBYi
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода во соработка со ХОПС спроведе акција за чистење околу болницата за зависности https://t.co/m46FnThXGT
O_KiselaVoda Денес ул. Пушкинова без вода https://t.co/FWt157W65K

Joomla! Debug конзола

Сесија

Информација за профил

Искористеност на меморија

Барања до базата