• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Учениците од ООУ "Кузман Шапкарев" ја посетија Општина Кисела Вода

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес имаше посета од страна на учениците од ООУ “Кузман Шапакарев” од населбата Драчево.

Во големата сала на Општината, четвртоодделенците имаа можност да добијат одговор на своите прашања од областа на функционирањето на локалната самоуправа.

Градоначалникот Темелковски им одговараше за неговите надлежности, за динамиката на решавање на проблемите во нивната урбана заедница, а тие го информираа и за своите дополнителни барања кои треба да им го подобрат секојдневното живење.

Градоначалникот ги информираше дечињата дека од наредната седмица ќе започне со посетите по сите месни и урбани заедници, каде жителите во прво лице го информираат за своите потреби и проблеми кои се во надлежност на локалната самоуправа и им даде ветување дека и нивните барања ќе бидат сериозно разгледани и ставени на листата со приоритетни проекти на Општина Кисела Вода.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Денес, во паркот Шопен се одржаа спортски активности и ликовен хепенинг https://t.co/VJLpCjgz9Y
16hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре Драчево ќе биде без вода https://t.co/N2wIwdNVdJ
O_KiselaVoda Во Општина Кисела Вода се одржа ОТВОРЕНА ТРИБИНА со градоначалникот Филип Темелковски https://t.co/R2ukkZQBvR