• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Натпревари од Ракометниот куп на Македонија викендов во Кисела Вода

Овој викенд, во Општина Кисела Вода, се игра една од групите во Ракометниот куп на Македонија.

 

Имено, во спортската сала  Архиепископ Доситеј, ќе играат двата ракометни клубови од Општина Кисела Вода, РК “Металург Јуниор” и РК “Спартак”, а ќе игра и РК “Ринија”.

Во првата средба, закажана за сабота во 12 часот, силите на теренот ќе ги одмерат РК “Спартак” и РК “Ринија”, а во недела во 13 часот, победникот од оваа средба ќе се сретне со РК “Металург Јуниор”.

Победникот од неделниот натпревар обезбедува понатамошен пласман во Ракометниот куп на Македонија. Општина Кисела Вода ги известува сите љубители на ракометот и воопшто на спортот дека за споменатите натпревари кои се играат викендов во спортската сала “Архиепископ Доситеј” (во кругот на ЦОУ “Круме Кепески”), влезот е бесплатен.

Воедно, влезот ќе биде бесплатен и за  прволигашката средба меѓу кошаркарките на “Бадел 1862” и “Кавадарци”. Вљубениците  во женската кошарка овој натпревар можат да го проследат утре,  сабота (24.02), во 16 часот во салата “Независна Македонија”.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Во основните училишта во Кисела Вода почна кампања за спречување на последици од употреба на пиротехнички средства https://t.co/EONRyqv2to
22hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски се сретна со амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние https://t.co/2qa6aG05y7
23hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Сениорките, младинките и кадетките на ЖКК „Бадел 1862“ имаа победнички викенд https://t.co/TmDgW05Jbv