• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Теквондо клубот "Корио" доби благодарници од градоначалникот Филип Темелковски

Благодарници од Општина Кисела Вода од градоначалникот Темелковски за афирмирање и унапредување на спортот во овој дел од градот добија денес членовите на теквондо клубот “Корио”.

 

Тие на неодамнешниот државен турнир “Кобра чемпионшип”, на кој учествуваа преку 250 натпреварувачи, освоија 9 златни и 2 сребрени медали. Практично, сите учесници од овој клуб од Кисела Вода кој функционира веќе 5 години, од натпреварот се вратија со награда.

Тренерот на теквондо клубот “Корио”, Јане Стојчевски го информираше градоначалникот околу функционирањето на клубот, тренажниот процес, како и за нивните понатамошни планови во поглед на учествата на други државни и меѓународни теквондо натпревари.

 

 

Градоначалникот Темелковски им посака успех и им даде ветување дека Општина Кисела Вода ќе продолжи со своите заложби за развивање и унапредување на спортот.

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Во основните училишта во Кисела Вода почна кампања за спречување на последици од употреба на пиротехнички средства https://t.co/EONRyqv2to
22hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски се сретна со амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние https://t.co/2qa6aG05y7
23hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Сениорките, младинките и кадетките на ЖКК „Бадел 1862“ имаа победнички викенд https://t.co/TmDgW05Jbv