• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Во МЗ Пинтија се одржа работна средба со жителите

Во рамки на редовните посети на месните и урбаните заедници, секретарот на Општина Кисела Вода, Александар Алексовски заедно со дел од советниците и тимот составен од раководителите на стручните служби од општината остварија средба со жителите на МЗ Пинтија.

На оваа средба граѓаните имаа можност да ги презентираат потребите и проблемите со кои се соочуваат во овој дел од локалната самоуправа, како и да дадат свои предлози за надминување на истите. Имено, секретарот на Општина Кисела Вода, Александар Алексовски присутните граѓани ги инфомираше дека во периодот што следи, се што е предвидено согласно програмата на Општина Кисела Вода ќе биде реализирано.

Покрај ова, беше извршен и избор на совет и претседател на МЗ Пинтија. Жителите на Пинтија за свои претставници во советот на месната заедница ги избраа: Перица Крстевски, Велика Трајаноска,Татијана Цветковска Петровска, Горан Ристевски,Тодорка Љондова,Тони Василевски и Александар Дачевски. Воедно, членовите на новиот Совет на МЗ Пинтија за претседател го избраа Перица Крстевски.

Средбите со граѓаните продолжуваат и оваа работна недела. Вечерва ќе се одржи средба со жителите на МЗ Усје, со почеток во 19 часот.

 

 

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Во основните училишта во Кисела Вода почна кампања за спречување на последици од употреба на пиротехнички средства https://t.co/EONRyqv2to
22hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски се сретна со амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние https://t.co/2qa6aG05y7
23hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Сениорките, младинките и кадетките на ЖКК „Бадел 1862“ имаа победнички викенд https://t.co/TmDgW05Jbv