• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Вечерва градоначалникот Филип Темелковски ќе оствари работен состанок со граѓаните од УЗ 11 Октомври - згради

Градоначалникот Филип Темелковски вечерва ќе оствари работна средба со граѓаните од урбаната заедница 11 Октомври – згради. Истата ќе се одржи во просториите на Општина Кисела Вода, барака број 7, со почеток во 19 часот.

На оваа средба градоначалникот Темелковски заедно со секретарот на Општина Кисела Вода, Александар Алексовски, и дел од раководителите на повеќето сектори од општината, ќе дискустираат со граѓаните за изнаоѓање на решение за проблемите со кои се соочуваат во овој дел од локалната самоуправа.

Имено, покрај ова граѓаните ќе имаа можност пред раководството на Општина Кисела Вода да ги претстават и своите предлози и идеи, кои би придонеле за подобар живот за сите во овој дел од урбаната заедница. 

Воедно, на крајот од овој работен состанок присутните грѓани ќе имаат можност да изберaт и свои претставници во Советот на урбаната заедница 11 Октомври – згради.

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Во основните училишта во Кисела Вода почна кампања за спречување на последици од употреба на пиротехнички средства https://t.co/EONRyqv2to
22hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски се сретна со амбасадорот на Франција, Кристијан Тимоние https://t.co/2qa6aG05y7
23hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Сениорките, младинките и кадетките на ЖКК „Бадел 1862“ имаа победнички викенд https://t.co/TmDgW05Jbv