• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода спроведува активности за садење на разни видови на високо стеблести дрва за парковско уредување на својата територија.

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 

 

Насловна

Општина Кисела Вода на 23 спортски субјекти им додели материјална помош

Денес во просториите на Општина Кисела Вода, градоначалникот Филип Темелковски и претставниците на спортските субјекти, клубови и здруженија кои аплицираа за материјална поддршка потпишаа договори за користење на истата. На свеченото потпишување на договорите градоначалникот беше придружуван од страна на секретарот на општина Кисела Вода, Александар Алексовски и раководителот на Одделението за спорт Тони Чупоски.

Општина Кисела Вода со доделувањето на оваа помош има за цел да го подобри работењето на спортските клубови кои со своите програми и активности придонесуваат за развојот на спортот и физичката култура кај децата и младите на нејзина територија.

Материјална поддршка за идна реализација на спортски програми добија 14 спортски клубови, додека 9 клубови за организирање на спортски манифестации.

Имено, по предходно донесена одлука од страна на градоначалникот Филип Темелковски Општина Кисела Вода распиша јавен оглас за доделување на материјална поддршка на спортските субјекти кои опстојуваат на нејзина територија.

 

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Денес дел од ул. Сердарот без струја https://t.co/TAFjbaIUI8
5hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Еко канал на веб страницата на Општина Кисела Вода https://t.co/NeZRpPo2LZ
24hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода за децата во градинките обезбеди 2500 маски за заштита од аерозагадувањето https://t.co/ooFDATKulN