• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Општина Кисела Вода и Академија ФМП организираат бесплатни кошаркарски тренинзи

Со поддршка од страна на Општина Кисела Вода кошаркарската Академија ФМП организира бесплатни тренинзи за сите деца кои се со постојано живеалиште на територијата на општината.

Бесплатните кошаркарски тренинзи кои се дел од проектот на локалната самоуправа „Спорт за секое дете“ ќе се одвиваат во спортската сала „Независна Македонија“. Истите имаат за цел правилно насочување и развивање на младите.

-Сакам да истакнам дека благодарение на одличната соработка со Општина Кисела Вода предводена од градоначалникот Филип Темелковски ние како клуб имаме можност да организираме бесплатни тренинзи за сите деца кои се со постојано живеалиште во Кисела Вода. Нашите цели и планови се преку овие тренинзи децата уште од најрана возраст да ја засакаат кошарката и да се насочат кон вистинските вредности во нивните животи. Верувам дека оваа успешна соработка со градоначалникот Темелковски и Одделението за спорт при Општина Кисела Вода  ќе продолжат и во иднина и истата ќе вроди со плод за развивање на кошарката. За крај, ги повикувам сите заинтересирани да се пријават на бесплатните кошаркарски тренинзи, да дојдат да се дружат, да спортуваат и еден ден да станат познати и успешни кошаркари. Спортската опрема за сите деца ќе биде бесплатна, нагласи Никола Божиноски, сопственик на Академија ФМП.

Тренинзите кои ќе започнат на 3 – ти април ќе се одржуваат во следниве термини:

Понеделник: 16:00 – 17:00

Вторник: 17:00 – 18:00

Среда: 17:00 – 18:00

Четврток: 16:00 – 17:00

Сите заинтересирани за бесплатните кошаркарски тренинзи можат да добијат информации на телефонскиот број 075 782 863 или директно да аплицираат на следниот мејл Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите..

 

 

 

 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Следува богат спортски викенд во Кисела Вода https://t.co/FuWzSPABGN
O_KiselaVoda Од денес на улицата „Антон Попов“ се воведува привремен сообраќаен режим https://t.co/eYj7BZCmx9
O_KiselaVoda Во тек се активности за чистење на Пинтија и Стаклара – Каменик https://t.co/Lrone9unY2