• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Во Кисела Вода во недела ќе се игра женски фудбал

Во недела љубителите на женскиот фудбал ќе имаат можност на стадионот ССК Младинец во Драчево да проследат шест фудбалски натпревари.

На овие фудбалски натпревари кои се во организација на ЖФК Џиџи од Општина Кисела Вода, силите на теренот ќе ги одмерат девојките од клубовите ЖФК АС Јунајтед – Струга , ЖФК Билјанини извори -  Охрид, ЖФК Шарпланинка - Тетово, ЖФК Порече - Македонски брод, ЖФК Младост - Демир Хисар и ЖФК Топ Гол - Битола. Турнирот ќе започне во 10:00 часот и истиот ќе се одвива се до 17:00 часот.

Имено, овие натпревари се дел од Женската младинска лига регион А. На истите ќе се натпреваруваат фудбалерки од 11 до 15 годишна возраст.

За потсетување, Општина Кисела Вода на 23 спортски субјекти им додели материјална помош, еден од клубовите кои ја доби истата е женскиот фудбалски клуб Џиџи. Оваа помош им беше доделена на клубовите кои со своите програми и активности придонесуваат за развојот на спортот и физичката култура кај децата и младите на територијата на општината.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Следува богат спортски викенд во Кисела Вода https://t.co/FuWzSPABGN
O_KiselaVoda Од денес на улицата „Антон Попов“ се воведува привремен сообраќаен режим https://t.co/eYj7BZCmx9
O_KiselaVoda Во тек се активности за чистење на Пинтија и Стаклара – Каменик https://t.co/Lrone9unY2