• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода спроведува активности за садење на разни видови на високо стеблести дрва за парковско уредување на својата територија.

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 

 

Насловна

Во Кисела Вода во недела ќе се игра женски фудбал

Во недела љубителите на женскиот фудбал ќе имаат можност на стадионот ССК Младинец во Драчево да проследат шест фудбалски натпревари.

На овие фудбалски натпревари кои се во организација на ЖФК Џиџи од Општина Кисела Вода, силите на теренот ќе ги одмерат девојките од клубовите ЖФК АС Јунајтед – Струга , ЖФК Билјанини извори -  Охрид, ЖФК Шарпланинка - Тетово, ЖФК Порече - Македонски брод, ЖФК Младост - Демир Хисар и ЖФК Топ Гол - Битола. Турнирот ќе започне во 10:00 часот и истиот ќе се одвива се до 17:00 часот.

Имено, овие натпревари се дел од Женската младинска лига регион А. На истите ќе се натпреваруваат фудбалерки од 11 до 15 годишна возраст.

За потсетување, Општина Кисела Вода на 23 спортски субјекти им додели материјална помош, еден од клубовите кои ја доби истата е женскиот фудбалски клуб Џиџи. Оваа помош им беше доделена на клубовите кои со своите програми и активности придонесуваат за развојот на спортот и физичката култура кај децата и младите на територијата на општината.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Денес дел од ул. Сердарот без струја https://t.co/TAFjbaIUI8
5hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Еко канал на веб страницата на Општина Кисела Вода https://t.co/NeZRpPo2LZ
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода за децата во градинките обезбеди 2500 маски за заштита од аерозагадувањето https://t.co/ooFDATKulN