• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Градоначалникот Филип Темелковски оствари едукативна средба со ученици од општината

Денес градоначалникот Филип Темелковски, придружуван од страна на секретарот на општината Александар Алексовски и советникот Тодор Костадиновски во просториите на Општина Кисела Вода прими ученици од ОУ „Невена Георгиева – Дуња“, од подрачното и централното основно училиште „Круме Кепески“.

Градоначалникот Филип Темелковски на оваа едукативна средба учениците ги запозна со функционирањето на локалната самоуправа, им објасни за работата на  администрацијата  и секторите преку кои се преземаат активности за подобрување на условите за живот. Учениците се запознаа и со работата на Советот на Општина Кисела Вода.

Покрај ова, Темелковски на дечињата им даде можност да поставуваат прашања, на кои добија одговори за идните планови и проекти на општината.

На крајот од средбата, дел од дечињата му приредија изненадување на градоначалникот рецитирајќи стихови за општината.

Градоначлникот Филип Темелковски на учениците кои беа видно задоволни од оваа средба им посака успешни и убави училишни денови. Темелковски повторно ги покани дечињата заедно со своите наставници да дојдат во општината.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Следува богат спортски викенд во Кисела Вода https://t.co/FuWzSPABGN
34mreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Од денес на улицата „Антон Попов“ се воведува привремен сообраќаен режим https://t.co/eYj7BZCmx9
5hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Во тек се активности за чистење на Пинтија и Стаклара – Каменик https://t.co/Lrone9unY2