• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Кошаркарките од ЖКК Бадел утре ќе и се спротивстават на екипата на ЖКК Вардар

Утре во рамки на финалната серија од плеј офф-от за државен првак во женска сениорска конкуренција кошаркарките од ЖКК Бадел од Кисела Вода ќе и се спротистават на екипата на ЖКК Вардар.

-Серијата се игра до три добиени натпревари, а веќе стартуваме со еден нула, од причина што во регуларниот дел од првенството имаме резултат од три победи и еден пораз. Од овие причини,овој натпревар е од исклучително значење, затоа што со победа би биле на чекор од освојување на петта последователна шампионска титула. За да ја оствариме оваа цел неопходна ни е подршка од нашата верна публика од Кисела Вода, влезот ќе биде слободен за сите вљубеници на женската кошарка. Во оваа прилика би сакал да искажам благодарност на градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски и Одделението за спорт, за сесрдната помош кон клубот, без која сигурно не би биле во можност да стигнеме до оваа финална серија – изјави Љупчо Павловски, тим менаџерот на ЖКК Бадел 1862.

Натпреварот ќе се одигра во спортската сала Независна Македонија со почеток во 19:00 часот. Љубителите на женската кошарка натпреварот ќе имаат можност да го проследат бесплатно.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Од денес на улицата „Антон Попов“ се воведува привремен сообраќаен режим https://t.co/eYj7BZCmx9
5hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Во тек се активности за чистење на Пинтија и Стаклара – Каменик https://t.co/Lrone9unY2
O_KiselaVoda Во Кисела Вода одбележани 169 години од смртта на Фредерик Шопен https://t.co/BU62mgfMkD