• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода спроведува активности за садење на разни видови на високо стеблести дрва за парковско уредување на својата територија.

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 

 

Насловна

Во недела големо ракометно дерби во Кисела Вода

Во недела во спортската сала „Архиепископ Доситеј“ со почеток во 12:30 часот ќе се одлучува дали Кисела Вода ќе има повторно суперлигаш во ракомет.

На натпреварот кој одлучува за влез во СУПЕР лига, силите на теренот ќе ги одмерат ракометните екипи на Металург Јуниор и директниот конкурент за второто место РК Струга.

Имено, во моментов клубот од Кисела Вода е на второто место на табелата и има еден бод предност пред екипата на РК Струга. Со победа Металург Јуниор би останал на втората позиција, место кое води во баражот за влез во СУПЕР лига. Натпреварот е во рамки на претпоследното коло од Првата ракометна лига. Влезот за посетителите е бесплатен.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Еко канал на веб страницата на Општина Кисела Вода https://t.co/NeZRpPo2LZ
13hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода за децата во градинките обезбеди 2500 маски за заштита од аерозагадувањето https://t.co/ooFDATKulN
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ја реновираше спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево https://t.co/yTyavlkl6o