• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода спроведува активности за садење на разни видови на високо стеблести дрва за парковско уредување на својата територија.

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 

 

Насловна

ШК БМ Кисела Вода влезе во првата шаховска лига

Шаховскиот клуб БМ Кисела Вода стана нов член на Екипното првенство на Македонија за 2018 година.

На ова шаховско првенство за екипата од Кисела Вода се натпреваруваa познатите македонски шахисти Роландо Кутиров, Сашо Симјановски, Влатко Петковски, Илија Стошевски, Бранко Пауновски и Миле Буковски.

Имено, клубот БМ Кисела Вода формиран  е во 1974 година, од тогаш па се досега има учествувано на повеќе домашни и меѓународни натпреварувања. Од 1998 година па се до 2002 година шаховскиот клуб од Кисела Вода беше шампион на Македонија. Додека, во 2002 година на Купот на Македонија го освои шестото место.

Воедно, ШК БМ Кисела Вода неодамна доби материјална поддршка од Општина Кисела Вода.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Еко канал на веб страницата на Општина Кисела Вода https://t.co/NeZRpPo2LZ
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода за децата во градинките обезбеди 2500 маски за заштита од аерозагадувањето https://t.co/ooFDATKulN
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ја реновираше спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево https://t.co/yTyavlkl6o