• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода спроведува активности за садење на разни видови на високо стеблести дрва за парковско уредување на својата територија.

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 

 

Насловна

Во Кисела Вода започна 52-oт меѓународен турнир по мечување "Солидарност"

Во Општина Кисела Вода започна 52-oт меѓународен турнир по мечување "Солидарност".

Во спортската сала „Независна Македонија“ денес мечуваат натпреварувачи во следните категории: пионери и пионерки до 14 години и кадети до 17 години, во машка и женска конкуренција. Додека, утре ќе се одржи главниот турнир, односно натпреварувањето во сениорска конкуренција за мажи и жени.

На овогодинешниот турнир учествуваат натпреварувачи од Македонија, Бугарија, Србија, Грција и Романија. Победниците на крајот ќе добијат медали и пехари.

Турнирот кој е во организација на МК Работнички и Мечувалечката Федерација на РМ е организиран во чест на солидарноста на народите од Светот со трагедијата на скопјани настаната со катастрофалниот земјотрес од 1963 година.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Еко канал на веб страницата на Општина Кисела Вода https://t.co/NeZRpPo2LZ
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода за децата во градинките обезбеди 2500 маски за заштита од аерозагадувањето https://t.co/ooFDATKulN
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ја реновираше спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево https://t.co/yTyavlkl6o