• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Во Кисела Вода започна 52-oт меѓународен турнир по мечување "Солидарност"

Во Општина Кисела Вода започна 52-oт меѓународен турнир по мечување "Солидарност".

Во спортската сала „Независна Македонија“ денес мечуваат натпреварувачи во следните категории: пионери и пионерки до 14 години и кадети до 17 години, во машка и женска конкуренција. Додека, утре ќе се одржи главниот турнир, односно натпреварувањето во сениорска конкуренција за мажи и жени.

На овогодинешниот турнир учествуваат натпреварувачи од Македонија, Бугарија, Србија, Грција и Романија. Победниците на крајот ќе добијат медали и пехари.

Турнирот кој е во организација на МК Работнички и Мечувалечката Федерација на РМ е организиран во чест на солидарноста на народите од Светот со трагедијата на скопјани настаната со катастрофалниот земјотрес од 1963 година.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda ООУ “Кирил Пејчиновиќ” ќе добие нова, термоенергетска фасада https://t.co/cXcO7ssD83
O_KiselaVoda Целосна реконструкција на тоалетите во објектот "Сончоглед" при ЈДГ „Весели Цветови“ https://t.co/fiuJXesfmJ
O_KiselaVoda Дел од населба Драчево без вода https://t.co/IFMxedZnAE