• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода спроведува активности за садење на разни видови на високо стеблести дрва за парковско уредување на својата територија.

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 

 

Насловна

Во Кисела Вода денес се играше кошарка и фудбал

Денес во рамки на Купот на Кисела Вода Св. Георги кошаркарските и фудбалските екипи од Кисела Вода, Аеродром, Бутел и Центар ги одмерија силите.

На првиот кошаркарски натпревар екипата од Кисела Вода ги надигра своите врсници од Аеродром, со резултат 56-45. Додека, учениците од Центар го победија тимот од Бутел, со резултат 48:43. Утре во спортската сала Независна Македонија финале ќе играат Кисела Вода и Центар, а Аеродром и Бутел за трето место.

Во спортската сала Архиепископ Доситеј основците од Аеродром и Центар во регуларниот дел одиграа нерешено 1:1, по што на пенали фудбалската екипа од Центар победи со резулатат 7:8 и го освои првото место на купот во футсал. Второто место им припадна на учениците од Аеродром. На вториот натпревар учениците од Кисела Вода, ја победија екипата од Бутел, со резултат 6:2 и го освоија третото место. 

На крајот од денешните финални натпревари претседателот на Советот на Општина Кисела Вода, Дарио Шимиќ на најдобрите им додели дипломи и пехари.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Еко канал на веб страницата на Општина Кисела Вода https://t.co/NeZRpPo2LZ
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода за децата во градинките обезбеди 2500 маски за заштита од аерозагадувањето https://t.co/ooFDATKulN
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ја реновираше спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево https://t.co/yTyavlkl6o