• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Советот на Општина Кисела Вода ја одржа Шеснаесетата пленарна седница

На Шеснаесетата пленарна седница на Советот на Општина Кисела Вода која се одржа денес, на 02 ноември 2018 година (петок) беа усвоени следните точки.

-Усвојување на Записникот од 14-та пленарна седница

-Усвојување на Записникот од 15-та пленарна седница

1.Предлог-Одлука за задолжување на средства добиени од меѓународната банка за обнова и развој (Светска банка) преку проектот за подобрување на општинки услуги;

2.Предлог-Програма за измена и дополнување на Програмата за Месна самоуправа (Капитални расходи) – ДА0 - Подпрограма за месна самоуправа (тековно оперативни расходи) – Д10 на Општина Кисела Вода за 2018 година;

3.Предлог-Одлука за измена и дополнување на Буџетот на Општина Кисела Вода за 2018 година;

4.Предлог-Одлука за именување претставници на Општина Кисела Вода во училишните одбори во основните училишта на подрачјето на Општина кисела Вода;

Седницата се одржа во големата сала за седници во барака 7 во Општина Кисела Вода.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Денес во Кисела Вода по повод Светскиот ден на дијабетесот ќе се игра женска одбојка https://t.co/MO5g5lRH5o
5hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Денес една улица во Драчево без струја https://t.co/eUL8otDxg1
10hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода во соработка со Волонтерски Центар - Скопје ја подигнува јавната свест за почиста животна среди… https://t.co/EEzqnfaSTO