• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода спроведува активности за садење на разни видови на високо стеблести дрва за парковско уредување на својата територија.

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 

 

Насловна

Градоначалникот Филип Темелковски ја проследи новогодишната претстава во ООУ „Невена Георгиева - Дуња“

Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски во придружба на секретарот Александар Алексовски во ООУ „Невена Георгиева - Дуња“ вчера ја проследи новогодишната претстава: „Сите наши срца чукаат во едно, најубавите новогодишни честитки ќе Ви ги испратиме заедно“. 

Претставата со својот одличен настап ја збогатија и ја отворија дечињата од ПОУ „Д-р Златан Сремец“.

На овој настан пред големиот број присутни учениците од ООУ „Невена Георгиева - Дуња“ и од ПОУ „Д-р Златан Сремец“ изведоа повеќе ритмичко - музички точки преку кои ги покажаа своите способности.

 

Изведбите на точките децата ги подготвуваа со своите наставнички  и негувателки. За успешна реализација на претставата голем број правни субејкти донираа новогодишни пакетчиња и други подароци.

ПОУ „Д-р Златан Сремец“ и ООУ „Невена Георгиева - Дуња“ потпишаа меморандум за соработка во текот на 2019 година која ќе има за цел преку заедничките активности подигнување на јавната свест за децата со попреченост на територијата на општината и надвор од неа. Присутни на настанот беа и претставници на ПСОН Кисела Вода.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Еко канал на веб страницата на Општина Кисела Вода https://t.co/NeZRpPo2LZ
13hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода за децата во градинките обезбеди 2500 маски за заштита од аерозагадувањето https://t.co/ooFDATKulN
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ја реновираше спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево https://t.co/yTyavlkl6o