• Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Кошаркарите на „Академија ФМП“ од Кисела Вода го победија КК „МЗТ Скопје Аеродром 2“

Екипата на КК „Академија ФМП“ од Кисела Вода во рамки на 17 коло во Втората кошаркарска лига на гостински терен во СЦ „Јане Сандански“ го надигра составот на „МЗТ Скопје Аеродром 2“, со резултат 79-88.  

Кошаркарите на „Академија ФМП“ ја забележаа 13 победа по ред и без пораз позиционирани се на врвот на табелата во второто по ранг кошаркарско натпрварување во државата. Најефикасен играч на натпреварот беше Стефан Донаковски со 24 постигнати поени.  

Денес во рамки на 18 коло, тимот на „Академија ФМП“ со почеток од 21 часот во спортската сала „Независна Македонија“ силите на теренот ќе ги одмери против КК „Крива Паланка“.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa