• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 • Општина Кисела Вода сади нови 67 дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода започна акција за садење на нови 67 разни видови дрва на повеќе локации на својата територија.

 

 

Насловна

„Маваши“ од Кисела Вода освои 7 медали на Меѓународен турнир во карате

На Меѓународниот турнир во карате „Фунакоши Гичин опен“ кој изминатиов викенд се одржа во Кисела Вода каратистите на клубот „Маваши“ освоија 7 медали.

Во следните категории со медали се закитија: Ана Љубевска до 32 кг. второ место, Атила Зекири до 36 кг. второ место, Адријан Зекири до 36 кг. прво место, Борјан Стојчевски до 48 кг. трето место, Ива Тасевска – кадет до 54 кг. трето место, Билал Чолович кадет 70 кг. трето место и Марта Димковска 54 кг. второ место.

Ова е уште еден голем успех на каратистите на клубот од Кисела Вода.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Од четврток ќе се собира кабаст отпад во општина Кисела Вода https://t.co/bhL7QIqYOB
8hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Утре дел од Кисела Вода без струја https://t.co/tUS9IPep4E
O_KiselaVoda Во Општина Кисела Вода одбележан Националниот ден на унгарскиот народ https://t.co/KGBFRZZWGV