• Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Утре и задутре во Кисела Вода ќе се игра одбојка

Лубителите на женската одбојка во сабота и недела во спортската сала „Независна Македонија“ во Кисела Вода ќе имаат можност бесплатно да проследат неколку одбојкарски натпревари.

Утре, со почеток во 18:00 часот сениорките на ЖОК „Јанта Волеј“ од Кисела Вода на домашен терен ќе го одиграат вториот полуфинален натпревар против екипата на „Работнички“. На првиот натпревар „Работнички“ го победи тимот на „Јанта Волеј“, со резултат 3-0.

Во недела на финалниот турнир во јуниорска категорија ќе се одиграат 4 натпревари. Со почеток од 11:00 часот силите на теренот ќе ги одмерат „Јанта Волеј“ и „Работнички“, од 12:30 часот ќе играат „Пелистер“ и „Наковски Волеј“ од Струмица. По ова, од 15:00 часот ќе се игра за 3 место, а за 1 место од 16:30 часот.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa