• Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Ученици од ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ имаа едукативна средба со градоначалникот Филип Темелковски

Повеќе ученици од четврто одделение од ООУ „Кирил Пејчиновиќ“, во рамки на образовниот процес по наставниот предмет Опшество денеска имаа едукативна средба со градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски.  

На средбата, која се одржа во салата во која се одржуваат седниците на Советот на Општината, учениците имаа можност да се запознаат со функционирањето на локалната самоуправа, со работењето и менаџирањето на одделните сектори преку кои се подобруваат условите за живеење на жителите, како и со надлежностите и обврските на градоначалникот.

Покрај ова, Темелковски на учениците им ја објасни и улогата на претседателот на Советот и на општинските советници. На крајот, децата на градоначалникот му поставуваа прашања, за кои ги добија потребните одговори.

Градоначалникот Филип Темелковски на дечињата им вети повторна средба.  

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa