• Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Започна реконструкцијата на улицата “474” во Бирарија

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец – Алексиќ денеска присуствуваше на отпочнувањето на градежните работи за реконструкција на улицата “474” во населбата Бирарија. Реконструкцијата ќе опфати целосно гребење на асфалтот со дебелина од 4 центиметри, нивелирање на шахтите и сливниците на улицата и поставување на нов асфалт со дебелина од 7 центиметри.

Градежните работи на оваа сервисна улица во должина од околу 200 метри ги изведува фирмата Бауер БГ од Скопје, а градежните работи се очекува да завршат за околу 10 дена.

Во моментов, Општина Кисела Вода изведува градежни активности за реконструкција и на улицата “Томе Арсовски” во Бирарија, која ќе се поплочи со павер елементи, а ќе се постави и нова линија за улично осветлување.

Коментари  

 
0 #1 veleski aleksandar 2013-10-06 17:19
запорчнатите работи секогаш во кисела вода се завршуваат на време и квалитетно ,за тоа е одговорен тимот на чело со градоначалникот Биљана Беличанец Аалексик.голем поздрав.
В.Александар
Цитат
 

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa