• Жителите на Пинтија ќе добијат асфалтирани улици и атмосферска канализација

    Жителите на Пинтија на потегот од ул. „Саса 2“ до крстосницата со „Јабланица“ ќе добијат целосно реконструирана улица.

  • Децата и вработените во објектот „Мимоза“ на ЈДГ „Весели цветови“ ќе добијат подобри услови

    Градоначалникот Филип Темелковски потпиша договор за реализација на проект за енергетска обнова на ЈДГ „Весели цветови“, објект „Мимоза“.

  • Целосно е реновирана спортската сала Независна Македонија

    Општина Кисела Вода во соработка со ЈП „За стопанисување со спортски сали и објекти - Кисела Вода“, целосно ја реновираше спортската сала „Независна Македонија“

  • Градоначалникот Филип Темелковски во Владата на РСМ потпиша договор за набавка на товарно возило – кипер

 

 

Насловна

Кошаркарите на КК „Ангели“ од Кисела Вода една година немаат загубено ниеден натпревар

Сениорската екипа на КК „Ангели“ од општина Кисела Вода една година нема загубено ниеден натпревар. Кошаркарите на „Ангели“ досега имаат  забележано 15 победи по ред.

- Нашата сениорска екипа, оваа сезона е перфектна и од одиграни осум кола е со исто толку победи. Сакам да нагласам дека 2020 година ја завршивме без загубен натпревар. Ова импресивно достигнување нашата екипа од Кисела Вода го започна на 14 декември во 2019 со победа над тимот на КК „Албест“ со резултат 80:68, и од тој ден имаме 15 победи по ред. Ќе потсетам на резултатите од досегашните победи, на 21.12.2019 КК „Ангели“ – КК „Хераклеа“ од Битола 85:50; 01.02.2020 КК „Ангели“ – КК „Црн Дрим“ од Струга 90:81; 08.02.2020 КК „Мега Баскет“ од Прилеп – КК „Ангели“ 70:101; 22.02.2020 КК „Чаир 2030“ - КК „Ангели“ 72:85; 29.02.2020 КК „Ангели“ – КК „Тетекс“ од Тетово 85:48; 07.03.2020 „Спорт Тим“ од Неготино - КК „Ангели“ 43:114. Овие натпревари се од сезоната 2019/2020 која беше прекината поради пандемијата со вирусот Ковид - 19. Во новата сезона 2020/2021 екипата на КК „Ангели“ прикажа уште подоминантна игра и во првиот дел после 8 одиграни кола сеуште сме единствена непоразена екипа. Победивме на следните натпревари: КК „Ангели“ – „Баскет Кам“ од Македонска Каменица 96:66, КК „Струмица“ - КК „Ангели“ 46:67; КК „Ангели“– КК „Феникс“ 69:65; КК „Ангели“ – „Куманово 2“ 96:74; КК „Ангели“ – „Борец Баскет“ од Велес 83:56; КК „Ангели“ – „Про баскет“ од Радовиш 90:54; КК „Ангели“ – КК „Куманово“ 84:60; КК „Ролинг 08“ од Струмица - КК „Ангели“ 58:111 - изјави Благоја Кечовски, менаџер на КК „Ангели“.

Екипата на КК „Ангели“, и на последниот натпревар, изминатиот викенд со резултат 84-60 ја победи и екипата на КК „Куманово“.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa