Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Советот на Општина Кисела Вода ја одржa втората пленарна седница

На втората пленарна седница на Советот на Општина Кисела Вода која се одржа на 10 ноември 2021 година, беа усвоени следните точки:

1.Предлог-Решение за избор на претседател и членови на постојаните комисии на Советот на Општина Кисела Вода;

2.Предлог-Заклучок за констатирање на престанок на мандат на член на Надзорен одбор за контрола на материјално-финансиско работење – Арсена Глигорова на Јавното претпријатие за стопанисување со спортски сали и спортски објекти “Кисела Вода КВ” Скопје

3.Предлог-Решение за измена на Решението за именување членови на Надзорен одбор за контрола на материјално-финансиско работење на Јавното претпријатие за стопанисување со спортски сали и спортски објекти ,,Кисела Вода КВ" Скопје.

Дополнително, дневниот ред беше дополнет со:

Решение за измена на Решение за избор на претседател и членови на Комисијата за мандатни прашања, избори, именувања и разрешувања на Советот на општина Кисела Вода.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa