Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

Насловна

Нов паркинг за 60-тина возила во Драчево

Општина Кисела Вода денес започна со изградба на паркинг во населбата Драчево. Се расчистува теренот на улицата “Бранко Заревски”, во близина на пазарот, каде ќе биде ќе биде лоциран, на површина од околу 3500 квадратни метри.

-Денес, започнуваме да го решаваме проблемот со паркирање во населбата Драчево. Градиме паркинг за 60-тина возила и тоа во фреквентниот дел на овој дел од Кисела Вода. Ќе биде готов за околу 10 дена. Свесен сум за проблемот што моите сограѓани го имаат со недостигот од места за паркирање и сакам да најавам дека ова е само прв чекор во неговото надминување-изјави градоначалникот на Општина Кисела Вода, Орце Ѓорѓиевски.

 

Општина Кисела Вода апелира до граѓаните за трпение во наредните 10 дена, додека траат градежните активности. Воедно ги замолуваме да не ги паркираат своите возила на ова место, како изградбата на паркингот би можела да тече непречено.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

   

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa