ankara escortcasino siteleri1xbet 2024ankara escort bayanankara escortkonya eskortizmir escortholiganbetmatadorbet jugadorfranquicia.comdeneme bonusu veren sitelerSahabet Twittermebbis girişkurtköy escortataşehir escortkadıköy escortkartal escortbahsinewonoddbetmatikmariobettipobetonwinbahiscombahsineDenizli Escortdeneme bonusudeneme bonusu veren sitelerholiganbet güncel girişstarzbetMarsbahismarsbahisTarafbetTaraftariumonwin girişholiganbetbetstarsbodogjoocasinoblizzcasinobitslotcasoojusbit.iomirax casinobitkingzmbitclubrichesinclavecasinosbetplay.ioonlineslotmachinesbets.ioresorts world casinoatlantic city casinosfanduel casinobitstarz casino real moneyoshifree slot gamescrypto casinosbitcoincasinobetus casinored dog casinono deposit bonus codes 2024online slots real moneyroulette casinobahis forumoynabilmercurecasinobetyapankabahisregnobetboombetodeonbetyorkbetmavibetodeonbetistekbetbetebetkazansanacratosroyalsonbahisinterbahisceltabetbordobetlesabahisLucku Luke CasinoRaptor casinoTwin casinoBetoffice GirişbetistBest Wall PanelscasibomBahçeşehir EscortOnwintrendyol indirim kodutipobetbetkom1winbelugabahisgrandpashabetbetistholiganbetholiganbet girişCasibom girişmariobetsahabetsahabetmarsbahisjojobetmarsbahishttps://twitter.com/mariobetgirx
malatya escort pendik escort bayan antalya bayan escort ankara escort samsun escort bayan avcılar bayan escort anadolu yakası escort şirinevler escort bayan mersin bayan escort tuzla escort şişli escort bayan mecidiyeköy bayan escort
How Hot is Too Hot for Cats
Кисела Вода обезбеди бесплатен професионален спорт за социјално-загрозените основци

Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail
  • Орце Ѓорѓиевски ја презеде градоначалничката функција во општина Кисела Вода

  • Орце Ѓорѓиевски и новите советници во општина Кисела Вода ги добија уверенијата за своите мандати

 

 

 

 

 

 

  

Насловна

Кисела Вода обезбеди бесплатен професионален спорт за социјално-загрозените основци

Општина Кисела Вода секогаш своите вложувања и поддршка ги насочува првенствено кон најмладите, затоа што тие се столбот на нашата иднина и главните чинители на нашето општество. Во период кога нашата земја се сочува со се поголема сиромаштија од која се опфатени голем број на семејства, како локална самоуправа, презедовме низа мерки со кои сакаме да им излеземе во пресрет и да им овозможиме поголема сигурност.

 

Меѓу бројните проекти од социјална сфера, е и проектот „Грижа и сигурност за секое дете“. Преку него, за дечињата од социјален ризик обезбедивме ослободување од партиципација за трошоците за членување во професионални спортски клубови.

Се работи за 40 ученици од општинските основни училишта на територија на Општина Кисела Вода, на кои на овој начин им се овозможува бесплатно да спортуваат и да се надградуваат во омилениот спорт, исто како и сите нивни врсници.
Проектот е овозможен преку соработката на Општина Кисела Вода со повеќе спортски клубови, на кои во оваа прилика сакаме да им се заблагодариме за хуманоста и за општествената одговорност што ја покажуваат.

 

Голема благодарност упатуваме до:
Здружение Кошаркарски клуб „H20 Скопје“
Кошаркарски клуб „Водно Санс“
Кошаркарски клуб „Тим Баскет“
Кошаркарски клуб „Ангели“
Боксерски клуб Кисела „Вода Јуниор“
Женски кошаркарски клуб „Бадел“
Карате клуб „Фунакоши Гичин“
Ракометен клуб КМГ „ГРУП СПОРТ“
Одбојкарски клуб „Бест Волеј“
Спортски клуб „Мастер Волеј“
Клуб за џиу- џица „ДАН-КЈУ Скопје“
Женски Ракометен клуб „Ѓорче Петров“
Фудбалски клуб „Драчево“

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

   

 

 

 

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

 

 

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости