• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 • Општина Кисела Вода сади нови 67 дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода започна акција за садење на нови 67 разни видови дрва на повеќе локации на својата територија.

 

 

Насловна

Огромен интерес кај граѓаните за средба со Градоначалникот на Кисела Вода

Можноста за директна средба на граѓаните со првиот човек на Општина Кисела Вода, граѓаните максимално ја искористуваат. Секој четврток, во периодот од 11:00 до 16:00 часот, малата сала во општината е исполнета со граѓани, кои чуствуваат потреба да разговараат за проблеми локално значење, но дел од нив даваат и свои предлози и идеи за подобрување на работата на локалната самоуправа.

-“Градоначалничката е секогаш достапна за нас. Комуницираме преку веб-страната на општината и преку социјалните мрежи, но некогаш е подобро да се видите лично за да се презентираат одредени идеи и предлози” – вели жител на општината, кој средбата со градоначалникот ја закажал преку социјалната мрежа Фејсбук.

 

Разговорите со граѓаните се одвиваат во неколку правци. Дел од граѓаните доаѓаат со прашања од социјалната сфера, дел од граѓаните нудат проекти, дел се граѓани што бараат решавање на комуналната инфраструктура, а има и граѓани кои бараат вработување.

Покрај градоначалникот, на средбите присуствуваат и соодветните раководители на сектори, кои изворно можат да се запознаат со барањата на граѓаните и на терен благовремено да интервенираат.

Покрај отворениот ден со граѓаните, градоначалникот Беличанец – Алексиќ заедно со раководниот тим од општината, на секои три месеци ги посетува и месните и урбани заедници и одржува работни средби со жителите на општината.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda На државно првенство во одбојка ООУ „Партенија Зографски“ освои 3 место https://t.co/fWAhJuO63W
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода објави оглас за материјална поддршка на спортски клубови/здруженија и спортски манифестации https://t.co/gwSgAJ6q1q
O_KiselaVoda Велемајсторите Кутиров и Јаќимовиќ одиграа симултанка во Кисела Вода https://t.co/oo0XRaHz9G