• Пакетчиња за дечињата од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

  Во пресрет на новогодишните празници, градоначалникот Филип Темелковски ги посети учениците од ПОУ Др. „Златан Сремец“и ДУРДМОВ ,,Димитар Влахов”

 • Конституиран новиот совет на Општина Кисела Вода

  Советот на општина Кисела Вода ја одржа првата конститутивна седница и на истата беа верификувани мандатите на 23 - те нови советници на општината.

 • Започнаа приемните денови кај Градоначалникот Темелковски

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода Филип Темелковски денес започна со средби со граѓани, невладини организации и граѓански здруженија во својот кабинет.

 • Финализираше целосната реконструкција на Паркот Шопен

  Општина Кисела Вода изгради две нови детски игралишта во Паркот Шопен.

 

 

Насловна

Трибина "Современ училишен спорт" во Кисела Вода

Во организација на Одделението за спорт на општина Кисела Вода во четврток  (13. 03.2014) во 13 часот и 30 минути, во Големата сала на општината ќе се одржи трибина на тема  “Современ училишен спорт”.

На трибината збор ќе земат претставници од Министерството за Образование и Наука, од Агенцијата за Млади и Спорт и Федерацијата за  училишен спорт, кои го поддржуваат организирањето на училишниот спортски систем преку формирање на училишни спортски клубови и нивно вклучување во општинското и регионално спортско дејствување.

Имајќи го во предвид значењето на спортот како еден од најзначајните фактори за здрав и правилен развој на учениците, во изминатиот деветгодишен период Општина Кисела Вода го возобнови и успешно го развива училишниот спорт на своја територија. Со тоа оваа локална самоуправа ја остварува својата значајна мисија – инвестирање во негувањето на културата за здрав живот, во психофизичкиот развој на личноста на ученикот и неговото правилно насочување.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Утре во Кисела Вода ќе се игра одлучувачки ракометен натпревар за место во плеј оф фазата https://t.co/z4W1DSB7ck
6hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода сади 160 високо стеблести дрва на својата територија https://t.co/FluMSqXHjl
8hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda „Баделки“ без пораз во лигата, вчера со голема разлика ја победија екипата на ЖКК „Крива Паланка“ https://t.co/1e7QHmDxrI
11hreplyretweetfavorite