• Реновирана спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево

  Општина Кисела Вода инвестираше во целосна обнова на училишната сала во од ООУ “Св. Климент Охридски”

 • Францускиот амбасадор ја посети општината

  Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски во својот кабинет оствари работен состанок со амбасадорот на Франција, неговата екселенција, Кристијан Тимоние.

 • Во ООУ „Кирил Пејчиновиќ“ поставена е нова термоенергетска фасада

  Со завршување на градежните активности ООУ Кирил Пејчиновиќ доби нова термоенертетска фасада

 • Општина Кисела Вода сади нови 67 дрва на својата територија

  Општина Кисела Вода започна акција за садење на нови 67 разни видови дрва на повеќе локации на својата територија.

 

 

Насловна

Презентација за јавно говорење на м-р Ирена Мишева пред советниците од општина Кисела Вода

Јавното говорење како вештина, каде подготвеноста и ставот се видливи во првиот момент и каде клучна улога има интеракцијата со публиката, беше тема на денашната презентација на претседателот на советот на град Скопје, м-р Ирена Мишева пред советниците од општина Кисела Вода.

 

Во Големата сала на општината, се дискутираше околу вештините на јавно говорење и презентирање , со посебен акцент врз потребата од подготовка, како и техниките и правилата на успешно комуницирање .

Самодоверба, самоевалуација, развивање на визуелно мислење, уметност на реториката, опуштање, автосугестија се само дел од техниките и правилата кои водат кон успешно комуницирање-истакна Мишева пред присутните советници кои преку прашања и конкретни примери зедоа учество во дискусијата.

Оваа презентација е дел од годишната програма за еднакви можности која се спорведува во соработка со Собранието на Република Македонија, Министерството за труд и социјална политика, како и македонското  женско лоби.

Додај коментар


FacebookTwitterLinkedin

 

 

 

Популарни Статии

Веб Страна

Дали ви се допаѓа новиот изглед на веб страната на Општината?

1 Останати гласови

 

 

 

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda На државно првенство во одбојка ООУ „Партенија Зографски“ освои 3 место https://t.co/fWAhJuO63W
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода објави оглас за материјална поддршка на спортски клубови/здруженија и спортски манифестации https://t.co/gwSgAJ6q1q
O_KiselaVoda Велемајсторите Кутиров и Јаќимовиќ одиграа симултанка во Кисела Вода https://t.co/oo0XRaHz9G