Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Новости

Советничката Нанкова на студиска посета за родова еднаквост во Шведска

Рејтинг на корисник:  / 0

Татјана Нанкова, советник и претседателка на комисијата за еднакви можности во општина Кисела Вода, минатите неколку денови беше дел од студиска посета на Малме Шведска, во рамки на програмите кои ги организира “NDI“.

Повеќе: Советничката Нанкова на студиска посета за родова еднаквост во Шведска

Ставена во функција новата градинка “Пеперутка 3” во Драчево

Рејтинг на корисник:  / 0

Градоначалникот Орце Ѓорѓиевски и Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска денес ја ставија во функција новата детска градинка ,,Пеперутка 3” во населбата Драчево.

Повеќе: Ставена во функција новата градинка “Пеперутка 3” во Драчево

Започнува реконструкција на ул. "Драчевска"

Рејтинг на корисник:  / 0

По неколку децении се реконструира коловозот на влезот во Драчево. Започнува првата фаза од реконструкцијата на една од главните артерии во Драчево, улицата ,,Јустинијан |”, или кај населението позната како ,,Драчевска”. 

Повеќе: Започнува реконструкција на ул. "Драчевска"

Ѓорѓиевски: Лицата со дијабет може да сметаат на мојата поддршка

Рејтинг на корисник:  / 0

Со Меморандум ќе биде уредено заедничкото делување во областа на превенцијата, едукацијата, социјализацијата и заштитата на правата со пациентските здруженија ,,БАЛАНС МК" - Асоцијацијата за детски дијабетес на #Македонија и Здружението на граѓани ,,Раст" кои ги застапуваат правата на лицата и децата со метаболитички заболувања дијабетес - тип 1 и проблеми со растот. Ова, меѓу другото, беше договорено на средбата на градоначалникот Оце Ѓорѓиевски со претседателите на овие здруженија, Наташа Деспотовски - Димитриевска и Александар Петровски.

Повеќе: Ѓорѓиевски: Лицата со дијабет може да сметаат на мојата поддршка

Општина Кисела Вода гради паркинг на улица ,,Христо Татарчев”

Рејтинг на корисник:  / 0

Започнува изградба на уште еден нов паркинг на улица ,,Христо Татарчев” во Кисела Вода. На површина од околу 700m² и капацитет за 70тина возила, жителите од улицата ,,Христо Татарчев” наскоро ќе добијат нов паркинг простор.

Повеќе: Општина Кисела Вода гради паркинг на улица ,,Христо Татарчев”

Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa