Утре дел од Кисела Вода без струја

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода информира дека утре во временскиот период од 09:00 до 13:00 часот без напојување со електрична енергија ќе останат жителите од улиците „Георги Димитров“, „Михаил и Ефтихиј“ и околината.

Од Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје соопштија дека прекините во напојувањето со електрична енергија ќе бидат поради изведување на закажани технички зафати од страна на ЕВН Македонија.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Дечињата од ЈДГ „8 Март“ во посета на Општина Кисела Вода https://t.co/CNJ5AGoh4W
O_KiselaVoda Утре ул. Студеничанска без струја https://t.co/1gYbBozkpf
O_KiselaVoda Утре ул. Христо Татарчев без струја https://t.co/Gus5bQy38k