Утре две улици во Кисела Вода без струја

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода известува дека утре во временскиот период од 12:00 до 13:30 часот без напојување со електрична енергија ќе останат жителите од ул. „Михаил Чаков“ и ул. „Ѓорѓи Сугаре“ кај Топланата.

Прекините во напојувањето со електрична енергија ќе бидат поради технички зафати во електромрежата.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Дечињата од ЈДГ „8 Март“ во посета на Општина Кисела Вода https://t.co/CNJ5AGoh4W
O_KiselaVoda Утре ул. Студеничанска без струја https://t.co/1gYbBozkpf
O_KiselaVoda Утре ул. Христо Татарчев без струја https://t.co/Gus5bQy38k