Утре ул. „Иван Козаров“ без струја

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода согласно информацијата добиена од Регионалниот центар за управување со кризи, а по известување добиено од ЕВН „Македонија“ АД, информира дека утре во временскиот период од 12:00 до 14:30 часот без напојување со електрична енергија ќе останат корисниците од ул. „Иван Козаров“.

 

 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Градоначалникот Филип Темелковски им додели благодарници на ЖОК Јанта Волеј, ЖКК Бадел 1862 и КК Академија ФМП https://t.co/3d6rz4TMTD
7hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода во повеќе паркови ја обнови урбаната опрема и детските игралишта https://t.co/oXV7zKjzip
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода избира најдобар наставник, воспитувач и негувател https://t.co/Ricks2VnWt