ЖКК Бадел од Кисела Вода на чекор до шампионска титула

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

На синоќешниот натпревар кој се одигра во спортската сала Независна Македонија женскиот кошаркарски клуб Бадел 1862 од Кисела Вода ја порази екипата на Вардар, со резултат 61:51.

Во моментов екипата од Кисела Вода е во предност од 2:0.

Девојките од ЖКК Бадел 1862 доколку на следниот натпревар ја победат екипата на Вардар ќе ја освојат шампионската титула, ќе станат државни шампионки.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Целосна реконструкција на тоалетите во објектот "Сончоглед" при ЈДГ „Весели Цветови“ https://t.co/fiuJXesfmJ
16hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Дел од населба Драчево без вода https://t.co/IFMxedZnAE
O_KiselaVoda "Соседска патрола" низ Oпштина Кисела Вода за поголема безбедност на граѓаните https://t.co/rXhNry8jkm