Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Смеење до солзи на “Три круши”

Рејтинг на корисник:  / 6
НајлошоНајдобро 

Воведувањето на нови содржини на овогодинешното културно лето во Кисела Вода се покажа како полн погодок. Класичната, хорската, електронската и латино музиката ја кренаа атмосферата на досегашните културни настани на средина од годинашното културно лето, а театарските претстави се вистинско освежување во културниот живот во општината.

Вчерашната изведба на претставата “Ах љубов моја – турска приказна” од ансамблот на националната установа Театар Комедија, на амфитеатарот на верско –рекреативниот центар “Три круши”, само ги потврди дилемите дека жителите на општината Кисела Вода сакаат и уживаат во одлична театарска претстава. Во режија на доајенот на македонското глумиште, Коле Ангеловски, со бројна актерска екипа, тринаесет актери се на се, со раскошна кулисна сценографија и богата костимографија, претставата понуди комична приказна од македонското секојдневие, со сатирични елементи преземени од турските серии.

На репертоарот на годинашното културно лето предвидена е и претстава за најмладите – “Македонска приказна”, во изведба на Театарот за деца и младинци, која ќе се одигра на верско-рекреативниот центар “Три круши” на 20.07.2013 година.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Општина Кисела Вода организира информативен настан за отпадот во кругот на АД Охис https://t.co/ovuafSUQB0
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/oj5nCdmiN2
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ќе биде домаќин на Меѓународен младински ракометен турнир КЛ7 2020 https://t.co/3klWf5HsNa