Користиме cookies со цел да ви овозможиме најдобро искуство и беспрекорно пребарување на нашата интернет страница. Истата користи cookies пораки од трети страни, со цел да Ви доставуваат информации кои ќе Ви бидат од корист. Продолжувајќи ја Вашата посета на оваа интернет страна, се согласувате на користењето на cookies.

Зачлени се

Полињата со знакот (*) се задолжителни
Име
Корисничко име
Лозинка
Потврди лозинка
Email
Потврди e-mail

Покана до медиуми

Рејтинг на корисник:  / 3
НајлошоНајдобро 

Во вторник (09.07.2013), градоначалникот на Општина Кисела Вода, Билјана Беличанец - Алексиќ ќе одржи прес-конференција по повод започнување на акцијата за крпење и санација на ударни дупки низ целата територија на општината.

Прес-конференцијата ќе се одржи на ул. “Дренак” (спроти ОУ “Кузман Јосифовски – Питу”, во близина на објектот на АДРИА ЛАБ), со почеток во 10:00 часот.

Ги покануваме редакциите на пишаните и електронските медиуми да испратат новинарска екипа (новинар и снимател или фоторепортер) да го проследат настанот. 

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости