Денес дел од Припор без вода

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Општина Кисела Вода информира дека денес од 10:00 до 16:00 часот, прекинато водоснабдување ќе имаат корисниците од Припор втора зона, односно од населбата.

Од ЈП „Водовод и канализација“ соопштија дека прекините ќе бидат поради вградување на „ЦМЦ“ регулатори на ул. Христо Татарчев бб во населбата Припор кај хотел „Најс“.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Еко канал на веб страницата на Општина Кисела Вода https://t.co/NeZRpPo2LZ
13hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода за децата во градинките обезбеди 2500 маски за заштита од аерозагадувањето https://t.co/ooFDATKulN
14hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода ја реновираше спортската сала во ООУ “Св. Климент Охридски” во с. Драчево https://t.co/yTyavlkl6o