Утре во Кисела Вода ќе играат ЖОК Јанта Волеј и ЖОК Македонија Макс

Рејтинг на корисник:  / 0
НајлошоНајдобро 

Утре љубителите на спортот во Кисела Вода ќе имаат можност да проследат натпревар во женска одбојка.

Во спортската сала „Независна Македонија“ со почеток во 20:00 часот, сениорките на ЖОК Јанта Волеј од Кисела Вода, силите на теренот ќе ги одмерат со екипата на ЖОК Македонија Макс од Струмица. Натпреварот е во рамки на третото коло од првата државна лига. Влезот за посетителите е бесплатен.

Додај коментар


Линкови 2

NewsLetter

Внесете ја вашата email адреса за да добивате новости.


FacebookTwitterLinkedin

Twitter Новости

O_KiselaVoda Денес во Кисела Вода по повод Светскиот ден на дијабетесот ќе се игра женска одбојка https://t.co/MO5g5lRH5o
5hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Денес една улица во Драчево без струја https://t.co/eUL8otDxg1
10hreplyretweetfavorite
O_KiselaVoda Општина Кисела Вода во соработка со Волонтерски Центар - Скопје ја подигнува јавната свест за почиста животна среди… https://t.co/EEzqnfaSTO